Спеціалісти радять

Корисні поради:
- не намагайтеся виконувати за сина чи доньку будь-яку справу;
- давайте дитині постійні доручення, стежте за їх виконанням;
- навчиться вислуховувати свою дитину, бути терплячими: не поспішайте закінчити за неї фрази, не перебивайте, не підганяйте;
- не нав’язуйте синові чи донці свою думку чи волю: краще аргументовано доведіть, що так, як ви пропонуєте, буде краще;
- спонукайте дитину пізнавати довкілля;

- створіть навколо маляти безпечні умови для його перебування та пізнання (закрийте розетки, заховайте сірники, приберіть скло, яким можна порізатися, тощо);
- пояснюйте дитині зрозумілою мовою, але без сюсюкання та зайвого спрощення, призначення та корисність різних речей, правила користування ними;
- вчасно привчайте дитину до самообслуговування: щоб не викликати протидії вашим домаганням, придумайте ігрові форми, зацікавлюйте гарними словами, авансуйте її зусилля;

- з найменшого віку привчайте дитину шанувати й любити своїх батьків, дідусів і бабусь, братиків чи сестричок: не допускайте її самоствердження за рахунок інших;
- памятайте: прикладом для дитини насамперед є її батьки;
- поважайте свою дитину, не принижуйте її гідність брутальними словами, глузуваннями з її незграбності та невмілості, фізичними покараннями;
- любіть дітей не сліпою, а мудрою любов’ю, яка допоможе їм вирости гарними людьми, вдячними вам і здатним до самореалізації в різних життєвих умовах.

*****************************************************************************


Терапевтичний ефект музики.

Вплив музики на системи та органи організму.

Терапевтичний ефект музики давно відомий, на сьогодні існують дієві методики музикотерапії, вокалотерапії, які описують лікувальний, терапевтичний вплив музики на людину.
Доведено, що музика позитивно впливає на роботу мозку, змінює емоційний стан людини, активізує енергетичні процеси організму і направляє їх на його фізичне оздоровлення. Відомо, що в давнину за допомогою музики люди лікували нервові та серцево-судинні хвороби.

Більше того, музикою можна навіть змінювати ріст клітин мозку: прискорюючи ріст клітин, які відповідають за людський інтелект, підвищується інтелектуальний розвиток особистості, а підвищуючи активність інших клітин мозку, можна підвищити загальний розумовий розвиток!


Відома наявність феномена синхронізації з ритмом музики серцевого ритму і ритму подиху, зміни вегетативної нервової системи.

Існують дані про негативний синхронізуючий вплив рок-, реп-, техно-музики, активізації нейронів скроневої кори головного мозку людини за її ритмом, одночасно наростаючу частоту електричних розрядів цих клітин, неприродне збудження, що приводить до виснаження нервової системи. При цьому зазначають, що класична і фольклорна музика(особливо живе звучання) поліпшують функціональний стан кори великих півкуль головного мозку.

*********************************************************************
Магічність колискової
Розповідають, що українська колискова користується любов’ю у француженок. Вони ставлять платівки з нашими піснями, аби діти гарно спали…
Наша колискова — дуже лірична пісня. Вона містить не просто ритм заколисування, який властивий для жанру незалежно від того, який народ склав цю пісню. А ще народна колискова пісня уособлює собою національну душу як жіночну. Україна — це жіноча стихія, вона — неагресивна. Де ще є кращий образ колискової — ліричної, прекрасної пісні, — під який мати заколисує свою дитину? 
Звісно, це відчувають інші народи, які дуже люблять нашу пісню. До того, наші пісні мають дуже гарні мелодії. Мелодизм української пісні розвинутий, він стоїть на дуже чутливій ладовій основі. Якщо взяти російську пісню, вона стоїть на зовсім іншій ладовій основі — на натуральних ладах, де немає такого яскравого емоційного тяжіння до стійких ступенів. Цим ця пісня дуже приваблива. Там не просто мета, аби заколисати дитину, а через прекрасну мелодію вплинути на її душу.
Пісня знімає будь-які негативні стани, магічним чином заспокоює. Співайте своїм діткам колискові, тримаючи їх на руках біля серця і ви не втратите той сакральний зв’язок між матір’ю і дитиною, який існує і допомагає нам все життя.

***************************************************************************
Пісня у житті українського народу
Пісня супроводжувала життя народу і окремої людини в усіх основних її діях від народження до смерті. Раніше люди, співаючи, себе згармонізовували у будь-якому стані.
Жінки-українки, повертаючись з поля, співали. Напевно, не просто так — пісня знімає втому…
Нічого не знаючи про  вокалотерапію, люди підсвідомо відчували, що це  —  найдієвіша форма терапії. Якщо народ співучий, то він і живучий, здатний вижити у будь-яких скрутних становищах. Україна пройшла через такі страшні війни, через голодомори, а народ живе і не втрачає своїх духовних цінностей. 
Можливо, за душевним потенціалом українці є тим останнім народом у світі, який ще не озвірів, не дійшов до стану агресії, щоб так жорстко боронити себе, як це роблять інші народи, даючи відсіч тим, хто наступає, хто ображає. На противагу їм ми — терплячі. Чому терплячі? Та тому що у нас є пісня, яка дає силу.
Що ж таке пісня? В технічному плані це — дуже могутня вібрація. Коли людина співає, та ще й з душею, вона проводить такий внутрішній масаж органів, який не зробить жодний з приладів. 80 відсотків тієї енергії лишається всередині організму і тільки 20 виходить назовні. Тому можна з впевненістю сказати: наш народ генетично здоровий, сильний, міцний, живучий. Як не хотіли вороги знищити нас — їм не вдалося.
Пісні завжди підтримували дух українців. Наприклад, звучала «Вставай, Україно, не спи, прокинься, моя Україно» або «Ой на горі та женці жнуть» і розпрямлялись плечі і тіло наповнювалося єнергією активності.  Тому можна бути впевненим, що Україна ніколи не вмре. Хоча б тому, що має таку багатющу народну пісню: українських пісень нараховано – тільки вдумайтесь -  близько 400 000. Це неймовірно, як зірок на небі.
Нині народилося те покоління дітей, якому дуже легко це прищепити. Діти дуже легко й радісно сприймають пісню. Із задоволенням виконують їх самостійно, а ще з більшим – з батькамита дорослими.

Тож - Співаймо! І Будьмо!

*****************************************************************************

Оточіть себе українською мелодікою

В музикотерапії є така порада: на два місяці підряд оточіть себе прекрасними мелодіями. Скористайтесь якісними фонограмами українських народних пісень караоке. Постійно співайте! Ввечері зі всією сім’єю, на прогулянці з дитиною, на святі з друзями, відчуєте, скільки енергії всі ви одержите тоді!



Українська народна пісня багата своєю емоційністю. Якщо людина не розкриває в собі ці гени, то вона буде обділена в цьому плані. Оцю національну особливість у собі вона просто не розкриє. Той потенціал, який є від народження, буде просто втрачений. Як клітини головного мозку, які поки що використовуються на 4-5 відсотків. А насправді їх в потенціалі набагато більше. Отож, коли ми виховуємо дітей в національному середовищі та ще й методично грамотно, відбувається культурний ренесанс нашої нації. У дітей закладається потреба співати. Якщо вона, ця потреба, не вихована до певного віку, дитина не зможе її набути в дорослому житті. А без мелосу свого народу можна просто загубитися в світі, не стати яскравою особистістю…

**************************************************************************

Колискові пісні йшли до нас із давнини

Колисання дитини має надзвичайно важливе значення в перші роки її виховання. Колиска в українській родині мала символічне значення, її не викидали навіть тоді, коли в хаті не було дітей. Найчастіше колиску виносили на горище, щоб не перевівся рід. Колиски робили зі "співучого дерева" — клена, ясена, калини, щоб діти були співучими, дужими та вродливими. В народі здавна помічено, що материнська пісня над колискою має велику магічну силу: вона заспокоює, дає позитивні емоції, оберігає від хвороб, нещасть та страху.
Колискових пісень співали немовлятам із перших днів їхньої появи на світ. Колискові пісні призначені тільки для одного слухача — дитини і виконуються одним співаком — матір'ю (іноді бабусею чи іншою близькою людиною).
В давнину дитина після народження була біля матері два дні, а на третій відбувалося ритуальне вкладання у колиску. Найдавнішим звичаєм було прийнято першого вкладати в колиску кота (як і першого впускати в нову хату). Вважалося, що кіт може наділяти дитину спокійною вдачею, приносити солодкий сон. Кота колисали в колисці, примовляючи: "Як на кота муркота — на дитину дрімота". Потім кота випускали, а дитину клали в колиску й співали колискову.
Назва колискова пісня не є народною, — це фольклористичний термін. У народі ж існують різні назви цих пісень: співати кота, співати люлі, співати при колисці тощо.
Кіт — один із найпопулярніших персонажів колискових пісень, який є і м'якеньким другом і вередливим розбишакою, що заважає спати:



Ой ти, коте, не гуди,
Спить дитина, не буди.

Цить, дитино, цить, не плач,
принесе киця калач.
Вже недалечко на мостику,
Несе калач на хвостику".


Приспівом до багатьох колискових є протяжне "А-а, а-а-а" або "люлі-люлі, люлі-люлечки". У ранньому віці немовля ще не розуміє слів пісні, але вже розуміє лагідну мамину мову, її ніжність, відчуває тепло й рідність. Із двох-трьох років дитина вже чудово усвідомлює, про що співається хоча б у такій пісні:
А ти, котик сірий,
Не ходи по сінях.
А ти, білуватий,
Не ходи по хаті,
Не буди дитяти.
А ти, котик рудько,
Та витопи грубку.
А ти, котик чорний,
Та сідай у човник,
Лови рибки повен,
Щоб і няньці й мамці,
І бабусі старенькій,
І дитинці маленькій. А-а-а.
Крім того, дитина знайомиться із новими поняттями (рибка, човник), а також дізнається про забарвлення котів.
У колисанках іноді зберігаються найдавніші образи Богів сну Сонка і Дрімоти:


Ходить Сонко по долині,
Мати кличе до дитини:
— Ой Соночку, соколочку,
Іди до нас в колисочку!
Іди до нас в колисочку.
Приспи нашу дитиночку!
Або:
Ой ходить Сон коло вікон,
А Дрімота коло плота,
Питається Сон Дрімоти:
— А де будем ночувати?
— Де хатонька теплесенька,
Де дитина малесенька,
Там ми будем ночувати,
Дитиночку колисати.




Або:
...Налетіли гулі,
Сіли на колисці
В червонім намисті.
Стали думать і гадать,
Чим дитинку дарувать:
Чи Сонками, чи Дрімками,
Чи красними ягідками!
— Подаруймо Сонки-Дрімки.
Сонки-Дрімки в колисоньки,
А ростоньки у костоньки,

Добрий розум в головоньки.